будинок для літніх

ТОВ "Спокійний бриз"
№ ЛО-50-01-008389


Анімаційні заняття для хворих, що страждають деменцією

Вікова деменція (старече слабоумство) – поширена проблема серед людей похилого віку. Симптомами патології є – порушення пам’яті, зниження розумових здібностей, зміна поведінкової моделі, втрата знань і навичок, а також неможливість використовувати їх на практиці. Поступово людина стає фактично недієздатною.

Що необхідно людям зі старечою деменцією?

Щоб уповільнити розвиток патологічного процесу і підвищити якість життя хворого з діагностованою деменцією, необхідно постійне спілкування з ним, соціалізація. Важливо для таких пацієнтів отримувати нову інформацію, що дозволяє бути в курсі подій, що відбуваються, адекватно сприймати реальність.

Спілкування і взаємодія з іншими людьми відіграє важливу роль. Тому в пансіонаті для літніх людей «Спокійний бриз» хворим з деменцією приділяється підвищена увага. Для них влаштовують різні заходи, перегляди телепередач, читають їм книжки і газети, створюють всі умови для комфортного спілкування та соціалізації.

Фахівці відзначають, що грамотний і комплексний догляд за людьми похилого віку можливий тільки в профільному закладі. У домашніх умовах стан хворого буде постійно погіршуватись, а хвороба прогресуватиме. Обумовлено це з тим, що члени сім’ї пацієнта не знають, як правильно взаємодіяти з такою людиною. Все що можуть йому надати – це елементарний гігієнічний догляд, задоволення фізіологічних потреб.

Відсутності нових емоційних переживань, вражень, дефіцит спілкування і розумових навантажень незмінно посилюють патологію і провокують її подальший розвиток.

Анімаційні заняття для хворих, що страждають деменцією

Анімаційні методики при деменції

На жаль, стареча деменція – процес незворотний, не піддається повному лікуванню. Однак методи арт-терапії, анімаційні заняття під керівництвом досвідчених профільних фахівців дають можливість літній людині повернути інтерес до життя, поліпшити загальний стан, відновити втрачені здібності хоча б частково і, головне, поліпшити динаміку захворювання, забезпечити досить тривалу ремісію.

У пансіонаті для літніх людей «Спокійний бриз» регулярно проводяться сеанси арт-терапії, що є невід’ємним елементом догляду за постояльцями. Під час таких занять пацієнти роблять вироби, малюють, ліплять. Основна мета полягає в розвитку дрібної моторики, зниженні стресового чинника, усуненні напруги і тривожності, почуття неспокою, характерних для деменції.

Прекрасний ефект дає спів, заняття танцями, прослуховування музики. Тому в пансіонат регулярно запрошуються співаки і музиканти, танцюристи і хореографи, артисти різних жанрів і театральні трупи. Практика показала, що подібні культурні заходи не тільки покращують настрій і стабілізують психоемоційний стан хворого, але ще і благотворно позначаються на його пам’яті, когнітивних здібностях, дозволяють пробудити спогади і переживання їх минулого.

У пансіонаті «Спокійний бриз» для лікування постояльців з деменцією застосовуються такі методики:

  1. Ерготерапія – спрямована на відновлення рухової активності, соціальної адаптації, поверненню здатності до самообслуговування.
  2. Пет-терапія – методика, заснована на спілкуванні з домашніми вихованцями, позитивно впливає на психіку і нервову систему.
  3. Бібліотерапія – регулярне читання книг, що має виражену терапевтичну дію на психіку пацієнта.

Фахівці пансіонату мають всі необхідні знання і навички, щоб багаторазово поліпшити стан людей зі старечою деменцією і адаптувати їх до повсякденного життя.

Оцените статью
Дмитрий Алексеевич
Дата публикации: 20.02.2019
Документи для оформлення в будинок для людей похилого віку
Будинок пристарілих в Чугуєві
Будинок пристарілих в Первомайську
Будинок для людей похилого віку в Павлограді