будинок для літніх

ТОВ "Спокійний бриз"
№ ЛО-50-01-008389


Догляд за пацієнтами після інсульту

Інсульт – небезпечне захворювання, що представляє собою порушення процесів кровообігу в області головного мозку, що виявляється неврологічними ураженнями. Наслідками даної патології виступають патологічні зміни певних ділянок головного мозку, з супутньою втратою їх функціональності.

В результаті у пацієнта можуть виникнути проблеми з руховою активністю, координацією, мовою, порушенням роботи ряду внутрішніх органів і систем. Тому такі люди потребують не тільки в грамотному догляді, але і якісної медичної допомоги, проведенні реабілітаційних програм.

Правила догляду за хворими, які перенесли інсульт

При перебуванні пацієнта в клініці за ним доглядає медичний персонал. Після виписки це завдання лягає на плечі його родичів. Основні правила догляду включають:

 1. Профілактика утворення пролежнів.
 2. Контроль за прийомом їжі.
 3. Складання особливого меню, при супутніх порушеннях жувальної або ковтальної функції.
 4. Проведення заходів, спрямованих на попередження рецидиву захворювання, а також тромбозів, пневмонії, серцевої недостатності, тромбоемболії.

При гарному догляді і грамотної реабілітації поступово втрачені після інсульту навички і функції частково відновлюються. Ступінь відновлення багато в чому обумовлена просторістю поразки головного мозку хворого.

Як попередити появу пролежнів?

Профілактика пролежнів – один з найважливіших пунктів догляду за лежачим хворим після інсульту. Утворюються пролежні в результаті підвищеного тиску на певні ділянки тіла, представляючи собою некротичні ураження тканин і шкірних покривів.

Причиною тому служить порушення процесів мікроциркуляції і кровообігу, що виникають при тривалому перебуванні людини в одному положенні. Пролежні болючі, вони загрожують ускладненнями – зараження крові і навіть загибель пацієнта.

Грамотна профілактика пролежнів складається:

 1. Зміна положення тіла хворого, не рідше 2-х разів протягом години.
 2. Виконання гігієнічних процедур.
 3. Використання протипролежневі матраців або спеціальних кіл.
 4. Масажі.
 5. Лікувальна гімнастика.
 6. Обробка шкірних покривів за допомогою антисептичних розчинів.
 7. Регулярна заміна постільної білизни, в міру необхідності.

При утворенні пролежнів слід негайно почати їх лікування, використовуючи для цих цілей антисептики і антибіотичні препарати.

Про профілактику тромбозів

Тривале перебування в лежачому положенні призводить до застійних явищ, скупченню венозної крові в області верхніх і нижніх кінцівок, що може спровокувати тромбози і тромбоемболії. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватись таких профілактичних рекомендацій фахівців:

 1. Дихальна гімнастика.
 2. Медикаментозна терапія, із застосуванням препаратів, дія яких спрямована на зниження показників згортання крові.
 3. Використання компресійного білизни або еластичного бинта, який накладається на кінцівки пацієнта.

Заходи профілактики пневмонії

Застій крові в області легень – часте явище, що спостерігається у хворих, які перенесли інсульт, що веде до розвитку запалення легенів. Попередити пневмонію допоможуть профілактичні заходи:

 1. Масаж області грудної клітини.
 2. Дихальна гімнастика.
 3. Застосування відхаркувальних засобів, антибіотиків, за призначенням лікаря.

Важливо регулярно провітрювати приміщення, де лежить хворий, щоб уникнути створення сприятливої для розвитку вірусів та інфекцій середовища.
особливості раціону

Після інсульту у більшості хворих відзначається зниження кишкової перистальтики. Тому важливо ретельно стежити за раціоном пацієнта, щоб уникнути проблем з травною системою.

У щоденних меню повинні бути присутніми овочі та фрукти, багаті клітковиною, запечені або приготовані на пару страви. Прянощі, випічку, кавові і спиртні напої, цукор – слід повністю виключити з раціону.

Догляд за пацієнтами після інсульту

Заняття лікувальною фізкультурою

Лікувальна фізкультура – обов’язковий елемент програми реабілітації після інсульту, що дозволяє нормалізувати кровообіг, роботу внутрішніх органів і систем, відновити втрачені функції, уникнути небажаних ускладнень. Фахівцями пропонуються спеціальні вправи, що сприяють розробці кінцівок, пальців, ліктьових і колінних суглобів, шийних, очних і лицьових м’язів.

При догляді за чоловіком, що переніс інсульт, важливо проявляти терпіння і делікатність. Такому хворому потрібно не тільки медична, але і психологічна допомога.

Оцените статью
Дмитрий Алексеевич
Дата публикации: 21.02.2019
Документи для оформлення в будинок для людей похилого віку
Будинок пристарілих в Чугуєві
Будинок пристарілих в Первомайську
Будинок для людей похилого віку в Павлограді