будинок для літніх

ТОВ "Спокійний бриз"
№ ЛО-50-01-008389


Відновлення мови за допомогою ігор

Мовна функція у людей похилого віку часто порушується. Така проблема може бути обумовлена психічними розладами, неврологічним захворюваннями, ускладненнями, що виникли після перенесених інсультів, деменції. Не варто впадати у відчай родичам і самій літній людині.

Кваліфіковані фахівці пансіонату для літніх людей «Гармония» допоможуть відновити нормальну мову і дикцію, повернувши своїм підопічним впевненість в собі і здатність до повноцінного спілкування.

Ігрова методика відновлення мовлення

Найбільш ефективним і захоплюючим способом відновлення мовної функції є ігрова методика. Заняття з психологами-аніматорами дозволяють літнім людям відновлювати мовну функцію максимально швидко і комфортно. Без зайвої напруги повернути втрачені здібності говорити і писати.

Під час таких сеансів підопічні пансіонату розкладають спеціальні картки, знову навчаються правильній вимові звуків і складів, а також беруть активну участь в розвиваючих іграх, метою яких і є відновлення мовлення.

Які методи застосовуються?

Існує велика кількість різноманітних ігор та вправ, що сприяють відновленню мови. Для цих цілей застосовуються методики:

  1. «Рифма» – підбір підводячих рифів до пропонованого слова.
  2. «Назви» – пацієнтам показуються різні малюнки і зображення, після чого пропонується придумати і вимовити відповідну назву, що відображає суть картинки або фотографії.
  3. Спів – незамінний при моторних порушеннях. Спочатку фахівці співають пацієнтові невеликий куплет якоїсь відомої пісні, він уважно слухає, а починаючи з другого куплета намагатися підспівувати. Причому чим частіше проводить таку вправу, тим виразнішими будуть вимовлені слова і звуки.
  4. «Картинки» – перед хворими фахівці розкладають картинки із зображеннями тварин або предметів, а також окремі листочки, на яких написані їхні назви. На першому етапі пацієнту необхідно правильно розкласти підписи під картинками. Наступний крок – це вже написання підписів самостійно або ж вимова їх вголос.
  5. Читання – читання вголос також є одним з відмінних способів відновлення мови. Для початку пацієнтам читають невеликі оповідання, вірші, коротенькі статті. Після цього їх просять самостійно прочитати почуте, по одному рядку. Хороший ефект дає така вправа, як виписування з тексту всіх слів, які починалися на якусь певну букву.

Для повноцінного відновлення мовної функції з літніми людьми займаються логопеди, дефектологи, що допомагають відновити правильну дикцію і артикуляцію, усунути першопричину, що спровокувала проблеми з промовою.

Відновлення мови за допомогою ігор

Додаткові методики

Відновленню і розвитку мовлення сприяють різні заходи, стимулюючи культурну та соціальну активність. Без регулярного спілкування відновити мову практично неможливо. З цієї причини в пансіонаті «Гармония» регулярно проводяться різні майстер-класи, лекції, концерти, культурно-масові заходи, колективні ігри, де постояльцям доводиться активно спілкуватися як з ведучим, так і один з одним.

Відновлення мови у літньої людини – цілком реальне завдання, якщо за справу беруться фахівці. Психологи і аніматори в легкій ігровій формі допоможуть повернути втрачені здібності до мови та письма, які необхідні для нормальної соціалізації і поліпшення якості життя літньої людини.

Оцените статью
Дмитрий Алексеевич
Дата публикации: 20.02.2019
Документи для оформлення в будинок для людей похилого віку
Будинок пристарілих в Чугуєві
Будинок пристарілих в Первомайську
Будинок для людей похилого віку в Павлограді