будинок для літніх

ТОВ "Спокійний бриз"
№ ЛО-50-01-008389


Як почуває себе людина, що страждає деменцією?

Деменція – являє собою синдром, що супроводжується деградацією пам’яті, розумових здібностей, поведінкової моделі, втратою можливості виконувати елементарні дії. Дана проблема особливо часто зустрічається серед людей похилого віку.

У більшості випадків причиною деменції є хвороба Альцгеймера, але у 40% пацієнтів патологія розвивається на тлі вікових змін. Для того щоб правильно взаємодіяти зі своєю близькою людиною, яку вразила хвороба, важливо розуміти, що відчуває сам хворий.

Особливості та ознаки захворювання

Деменція більш відома в народі під назвою «старече слабоумство», що супроводжується витончення кори головного мозку. В результаті серйозних мозкових змін у людини знижуються інтелектуальні, розумові і когнітивні здібності, порушується пам’ять, зменшується здатність до концентрації уваги.

Негативно позначається патологія і на характері, поведінці хворого, змінюючи його особистість до невпізнання. Часто у хворих на деменцію проявляються спалаху необґрунтованої агресії, дратівливості. Це одна сторона медалі. При деменції помітні лише зовнішні її прояви, набагато складніше зрозуміти, усвідомити, що відчуває сам хворий.

Світосприйняття людини, хворої деменцією

Людина, що страждає на деменцію, живе в спотвореному, далекому і ворожому світі. Він постійно перебуває в незвичній обстановці, його оточують «чужі» люди, що представляються близькими родичами і членами сім’ї. У дзеркалі людина бачить незнайоме відображення, не пізнаючи самого себе.

При цьому якісь чужі йому люди намагаються розпоряджатися його життям і діями, змушують ходити по лікарях, відправляють в лікарню, напихають якимись таблетками (при цьому сам пацієнт впевнений, що зі здоров’ям у нього все в порядку, отже, йому хочуть заподіяти шкоди). Звідси і наслідки – спалахи агресії, страхи, тривога, панічні атаки, неадекватна поведінка.

Як почуває себе людина, що страждає деменцією?

Чи можна вилікувати деменцію?

Деменція – невиліковне захворювання. Воно має хронічну форму і поступово прогресує. Починається все з порушення пам’яті, плутанини в спогадах. Хворий може не пам’ятати, що було з ним вчора, але детально розповість про події, що відбувалися в його житті близько 10 років тому. Поступово стираються і ці спогади.

Хворий перестає впізнавати найближчих людей, втрачається в просторі, не розуміє свого місця в цьому світі. У міру прогресування захворювання людина втрачає здатність до самообслуговування. Збережені лише давні спогади і елементарні навички на рівні маленької дитини. Деякі пацієнти позбавлені можливості не тільки до читання чи письма, але мовної функції.

За допомогою грамотного лікування, можна дещо поліпшити стан пацієнта і уповільнити розвиток патологічного процесу. Однак про повне одужання не може йти й мови. Тому не варто дратуватися і злитися зайвий раз на свого родича. З діагностованою деменцією необхідно постаратися усвідомити, що він відчуває себе значно гірше і для нього це випробування дається з великими труднощами. По-друге, слід прийняти, що пацієнт не віддає звіту в своїх діях.

Такі люди, особливо на пізніх стадіях захворювання, стають абсолютно безпорадними, потребують постійного спостереження і догляду, тому ідеальним варіантом буде звернення до кваліфікованих фахівців і госпіталізація в добрий гідний заклад – пансіонат для людей похилого віку «Спокійний бриз».

Оцените статью
Дмитрий Алексеевич
Дата публикации: 21.02.2019
Документи для оформлення в будинок для людей похилого віку
Будинок пристарілих в Чугуєві
Будинок пристарілих в Первомайську
Будинок для людей похилого віку в Павлограді