будинок для літніх

ТОВ "Спокійний бриз"
№ ЛО-50-01-008389


Як умовити літню людину піти до лікаря?

На жаль, з часом навіть найміцніша і активна людина, починає «здавати», послаблюється його імунітет, проявляються небажані зміни вікового характеру. Люди похилого віку схильні до цілому ряду небезпечних захворювань, до числа яких відносяться патології, що вражають центральну нервову систему і головний мозок.

У подібних ситуаціях ні в якому разі не можна зволікати. При перших же насторожуючих симптомах необхідно терміново звернутися за консультацією до кваліфікованого фахівця.

Пройти всі необхідні дослідження, які дозволяють діагностувати хворобу на початкових стадіях, і за допомогою грамотної терапії, якщо не зупинити, то хоча б уповільнити подальший розвиток патологічного процесу.

Що робити, якщо літня людина відмовляється йти до лікаря?

Категорична відмова визнати наявність проблем зі здоров’ям, звернутися до лікаря, пройти діагностику – вельми широко поширене явище серед людей похилого віку. Найбільш часто з подібною проблемою стикаються сім’ї, рідні яких страждають на хворобу Альцгеймера або деменцією (старече слабоумство).

Обумовлено це тим, що навіть на початкових стадіях патологічних розладів, хворий вже просто не може дати адекватну, об’єктивну оцінку свого стану, дій і вчинків. Багато з таких пацієнтів щиро впевнені в тому, що з ними все в повному порядку, тому немає ніякого сенсу звертатися до лікарів.

Друга причина носить протилежний характер. Людина здогадується, розуміє, що з ним відбувається щось протиприродне, небезпечне, необоротне і просто боїться йти до фахівців, оскільки відчуває страх перед можливим діагнозом. Так спрацьовують захисні механізми і літня людина під різними приводами до останнього відкладає візит до психотерапевта чи невропатолога.

При спілкуванні з близькою людиною, спробах умовити його звернутися до лікарів родичам необхідно бути максимально толерантними і делікатним. Враховувати психоемоційно нестабільний стан пацієнта, щоб не відштовхнути його від себе, не викликати напад гніву і агресії, не зіпсувати довірчих відносин. Адже якщо це станеться, то допомогти старому стане ще більш складним завданням.

Як умовити літню людину піти до лікаря?

Які заходи вжити?

У тому випадку, якщо домовленості, бесіди, переконання, що наводяться аргументи і аргументи не надали ніякої дії, і літня людина як і раніше навідріз відмовляється звертатися до лікаря і проходити діагностику, його близьким слід самим проконсультуватися з профільним фахівцем, пояснити йому всі подробиці і нюанси злагодити ситуацію.

Навіть на підставі отриманої інформації, доктор зможе поставити попередній діагноз і визначити чи є даний стан тимчасовим або вимагає термінового комплексного обстеження. Другий варіант – це запросити фахівця додому (можливо навіть не повідомляючи про це хворому). Оцінивши клінічну куртину, лікар зможе проконсультувати родичів пацієнта, а також при необхідності виписати направлення на диспансеризацію, що включає в себе обстеження у психотерапевта і невропатолога.

Подібну послугу своїм пацієнтам завжди готовий надати пансіонат для людей похилого віку «Спокійний бриз». Фахівці можуть приїхати в будь-який зручний час на дім, проконсультувати родичів літньої людини. При необхідності дадуть рекомендації про необхідність госпіталізації для надання профільної медичної допомоги або організації домашнього лікування.

Оцените статью
Дмитрий Алексеевич
Дата публикации: 21.02.2019
Документи для оформлення в будинок для людей похилого віку
Будинок пристарілих в Чугуєві
Будинок пристарілих в Первомайську
Будинок для людей похилого віку в Павлограді